MENU
Aula_close Layer 1

Skolebestyrelsen

Medlemmer af Skolebestyrelsen

Peter Bjersing

Funktion: Skolebestyrelsesformand
Adresse: Skibsvej 22
Postnr.: 4040  Jyllinge
Telefon: 38603136
Mobil: 51513491
Emailadresse: bjersing@jyllingesyd.dk

Charlotte Wessel

Funktion: Næstformand, fra Lysholm
Adresse: Smedegade 1 D, Biltris
Postnr.: 4070 Kirke Hyllinge
Telefon:  
Mobil: 51539110
Emailadresse: charlottewessel@mail.dk

Eskild Frøshaug Petersen

Funktion: Centerleder 
Adresse: Frederiksvej 68,2 th
Postnr.: 2000 Frederiksberg 
Telefon:  
Mobil: 22891300
Emailadresse:  eskildp@roskilde.dk

Charlotte Nørgaard

Funktion: Vicecenterleder
Adresse: Elmevej 30  
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon:  
Mobil: 31427331
Emailadresse: charlotteno@roskilde.dk

Klaudia Laura Nivi Helene Jakobsen

Funktion: Forældrerepræsentant, fra Lysholm
Adresse: Trekroner Centervej 79,1-1, Himmelev
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon:  
Mobil: 60881985
Emailadresse: klaudiajakobsen@gmail.com

Lisette Bach Burhenne

Funktion: Forældrerepræsentant, fra Lysholm
Adresse: Mågevej 19
Postnr.: 4130 Viby Sjælland  
Telefon:  
Mobil: 31340712
Emailadresse: bachburhenne@outlook.dk

Rikke Priess Thomsen

Funktion: Forældrerepræsentant
Adresse: Dronning Ingeborgs Vej 13
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon:  
Mobil: 51551151
Emailadresse: rpthomsen@me.com

Per John Kristensen

Funktion: Forældrerepræsentant, fra Lysholm 
Adresse: Vestergade 44  
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon: 43731481 
Mobil: 40570155
Emailadresse: per@kristensen.name

Anne Krasilnikoff

Funktion: Forældrerepræsentant
Adresse: Svendborgvej 14, Himmelev
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon:  
Mobil: 40254913
Emailadresse: krasilnikoff@hotmail.com

Mette Holmgreen Truesen

Funktion: Ekstern repræsentant - Red Barnet
Adresse: Søbredden 3
Postnr.: 4000 Roskilde 
Telefon:  
Mobil: 53733012
Emailadresse: mt@headspace.dk

Poul Andersen

Funktion: Ekstern repræsentant - Body Solution, Jyllinge 
Adresse: Vibesøvej 7, Gundsømagle  
Postnr.: 4000 Roskilde
Telefon:  
Mobil: 21737620
Emailadresse: poulan@roskilde.dk

Arne Ib Christensen

Funktion: Medarbejderrepræsentant 
Adresse: Nordre Byvej 8 A Jersie  
Postnr.: 2680 Solrød Strand 
Telefon: 56169348 
Mobil: 24452292
Emailadresse: arne0619@skole.roskilde.dk

Lene Bjerrum

Funktion: Medarbejderrepræsentant 
Adresse: Enghaven 31
Postnr.: 4000 Svogerslev 
Telefon:  
Mobil: 60833226
Emailadresse: Lene3312@skole.roskilde.dk